O mně

„Člověk nejvíce lituje věcí, které neudělal.“

Jan Kříž

Vystudoval jsem geoinformatiku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Také jsem chvíli studoval mediální studia a aplikovanou etiku. V současnosti působím na Vysoké škole chemicko-technologické. Jako většina geografů, i já rád cestuji – táhne mě to zejména do Afriky. Mnoho let ve skautu mě dovedlo ke snaze být dobrým občanem – účastnit se veřejného dění a politiky (v dobrém smyslu slova politika). Byl jsem třikrát zvolen do akademického senátu Přírodovědecké fakulty a dvakrát do senátu Univerzity Karlovy.

V současnosti nejsem členem žádného voleného orgánu ani žádné politické strany.

Odkazy

Pro přátele

Co mi koupit za dárek?

Nic

Nejsem nijak zatížen na dárky – obvykle své okolí neobdarovávám (např. nevozím dárky z cest) a v žádném případě to nevyžaduji od ostatních (pokud byste měli třeba přijít na návštěvu).

Něco přece

Je mnoho dobrých způsobů, jak utratit peníze (třeba skutečný dárek od Člověka v tísni). Já dárky skutečně nepotřebuji.

Pokud si ale tuto část bontonu nemůžete odpustit, tak deklaruji, že se vyhýbám čokoládě (všemu kakaovému) a nepiji kávu a alkohol jen střídmě. Rodina to nejčastěji řeší (sušeným) ovocem.

Vedu také seznam možných dárků, kterým chci pomoci rodině i sobě. Přestože jsme se několikrát domlouvali, že se vánoční a jiné dárky zruší (případně stanou jen symbolickými), nějak to nikdy nezafungovalo. Nehodlám to lámat přes koleno a jen se pokusím tyto zvyky racionalizovat. Můžete mi koupit něco, co skutečně chci – jen jsem se k tomu z nějakého důvodu nedostal (a třeba bych se nedostal vůbec).